Обласна науково-практична конференція

З ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ

Одеського територіального відділення Малої академії наук України

Одеса, 22-23 березня 2019 р.

Факультет математики, фізики і інформаційних технологій Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова та Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання 22-23 березня 2019 року проводять науково-практичну конференцію з фізики та астрономії учнів-членів Одеського територіального відділення Малої академії наук України. Метою науково-практичної конференції є розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні фізичних і астрономічних явищ, обмін інформацією та знаннями в області фізики та астрономії, а також підготовка до конкурсу-захисту наукових робіт МАН у 2019-2020 навчальному році.

До участі у науково-практичній конференції запрошуються учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, які цікавляться проблемами фізики та астрономії, виконували, продовжують виконувати або бажають виконати самостійні наукові дослідження з питань фізики або астрономії.

Порядок реєстрації.  Усі бажаючі прийняти участь у науково-практичній конференції повинні до 19 березня 2019 року (щоб потім вчасно були розіслані Друге повідомлення та запрошення доповідачам) подати заявку за адресою: м. Одеса, вул. Тіниста, 4, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання, на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., копію – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  (зразок додається).

Доповідачі повинні також до 19 березня 2019 року разом із заявкою надіслати тези доповіді (не більш половини сторінки друкованого тексту формату А4 – зразок оформлення тез додається) на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., де необхідно розкрити ідею роботи, зміст дослідів або спостережень, висновки. Тривалість доповіді 6-7 хвилин. Оргкомітетом науково-практичної конференції за змістом тез будуть відібрані доповідачі конференції, а тези – представлені на сайті  http://theorphys.onu.edu.ua.

Найкращі роботи будуть відзначені грамотами факультету МФІТ ОНУ та призами Благодійного Фонду КТФ-ОНУ (фонду кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ). Доповідачам, виступи яких увійшли у програму науково-практичної конференції, буде повідомлено електронною поштою.

УВАГА: паралельно з доповідями учнів у окремій аудиторії (ауд. № 26, вул. Пастера, 42, фізичне відділення МФІТ ОНУ) для вчителів та супроводжуючих осіб буде проведено консультації з методики впровадження STEM-освіти та методики Scrum при проведенні учнями науково-дослідницьких робіт МАН, а також при підготовці до Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор» (для учнів 7-10 класів).

Програма науково-практичної конференції

П’ятниця, 22 березня 2019 р.

вул. Тіниста, 4:

900 – 1130 – розміщення учасників конференції з районів області.

вул. Пастера, 42, фізичне відділення факультету МФІТ  ОНУ, аудиторії № 21, 22, 26:

1245 – 1300 − реєстрація учасників на фізичному відділенні факультету МФІТ  ОНУ: секція «Астрономія» – ауд. №21, секція «Фізика» – ауд. № 22.

1300 – 1345 – робота науково-практичної конференції: новини секцій, доповідачі – керівники секцій, доповіді переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт МАН, секція «Астрономія» – ауд. № 21, секція «Фізика» – ауд. № 22.

1355 – 1445 – робота науково-практичної конференції: доповіді учасників, секція «Астрономія» – ауд. № 21, секція «Фізика» – ауд. № 22, консультація для вчителів з STEM-освіти – ауд. № 26.

вул. Пастера, 27, Велика фізична аудиторія ОНУ:

1500 – 1515 –  нагородження кращих доповідачів конференції та вчителів шкіл.

1515 – 1600 – лекторій з фізики:  «Демонстраційний фізичний експеримент з електрики та магнетизму» – завідувач кафедри загальної фізики та фізики теплоенергетичних та хімічних процесів ОНУ професор  Гоцульський В.Я.

Екскурсія у навчально-дослідні лабораторії фізичного відділення факультету МФІТ  ОНУ:

1610 - 1700 - лабораторії спеціального фізичного практикуму.

Екскурсія у науково-дослідний інститут «Астрономічна обсерваторія ОНУ» та планетарій:

1830 - 2030 - астрономічні спостереження (парк імені Т.Г.Шевченко, вул. Маразліївська, 1в, схема – на сайті http://www.astro-observ.odessa.ua/; від фізичного відділення факультету МФІТ ОНУ можна доїхати трол. № 2 або марш. № 203 до зуп. «Парк Шевченко», або пройти пішки за 40 хв.)

Субота, 23 березня 2019 р.

вул. Пастера, 42, фізичне відділення факультету МФІТ  ОНУ, аудиторії № 21, 22, 26:

930 – 1030 – робота науково-практичної конференції: доповіді учасників секція «Астрономія» – ауд. № 21, секція «Фізика» – ауд. № 22.

1040 – 1140 – робота науково-практичної конференції: доповіді учасників секція «Астрономія» – ауд. № 21, секція «Фізика» – ауд. № 22, консультація для вчителів з методики Scrum ауд. № 26.

1145 – 1200 –  нагородження кращих доповідачів конференції та вчителів шкіл.

Науковий керівник конференції: доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І.Мечникова Олєйнік В.П., контактний e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Місце проживання іногородніх учасників: м. Одеса, вул. Тіниста, 4, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання, заявки про необхідність проживання  –  за телефоном (0482) 63-45-24,  68-49-18.  Інформацію  про  проведення  конференції та про факультет математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ можна  отримати на сайтах:   http://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/abiturhttp://theorphys.onu.edu.ua.

Учні 11-х класів – учасники науково-практичної конференції – отримають запрошення для вступу на факультет математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ у 2019 р.