Факультет математики, фізики та інформаційних технологій Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання з 18 по 22 червня 2019 року організовує навчальний збір «Літня школа МАН-2019 з фізики та астрономії: світ навколо нас та закони фізики» для учнів 8-10 класів (далі – навчальний збір «Літня школа МАН-2019»).
Метою навчального збору «Літня школа МАН-2019» є розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні фізичних і астрономічних явищ, обмін інформацією в сфері фізики та астрономії, а також підготовка до конкурсу- захисту наукових робіт МАН 2019-2020 навчального року, олімпіад та інших заходів і проектів обласного та Всеукраїнського рівнів, де необхідні знання з фізики та астрономії.
До участі у навчальному зборі «Літня школа МАН-2019» запрошуються учні, які завершили навчання у 8–10 класах закладів загальної середньої освіти, цікавляться проблемами фізики та астрономії, виконували, продовжують виконувати або бажають виконати самостійні наукові дослідження з питань фізики або астрономії, з рівнем базових знань фізики та астрономії не нижче 7 балів.
Загальний формат навчального збору «Літня школа МАН-2019» – тематична освітня гра «Наукові експедиції» за напрямками «Фізика», «Астрономія», «Медична фізика та біофізика» з елементами STEM- та Scrum-технологій. Кожен з напрямків – це окрема група учнів, наповнюваністю 15-16 осіб, які утворюють 3-4 команди (наукові експедиції), що виконують індивідуальні та колективні завдання запропонованих наукових досліджень протягом перших трьох днів збору. Умови завдань складатимуться з урахуванням інтересів слухачів.
У п’ятницю, 21 червня, буде проведено відбірковий турнір команд всередині кожного з напрямків, а в суботу, 22 червня – заключний тур змагання кращих трьох команд. Члени команди- переможця отримають винагороди від Благодійного фонду кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І. Мечникова «Фонд КТФ-ОНУ». Програмою роботи збору передбачено: – лекції з проблем сучасної науки та тематичних напрямків освітньої гри; – практичні заняття з розв’язання фізичних задач; – виконання завдань фізичного практикуму; – виконання індивідуальних завдань.
Щодня – початок занять о 9.00, 4 заняття тривалістю 40 хвилин кожне, а також веселі ігри і консультації (індивідуальні та колективні) відповідно до програми змагання. Окремі консультації будуть проведені зі слухачами збору, які хотіли б взяти участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт МАН 2019-2020 навчального року.
За результатами виконання завдань, передбачених програмою навчального збору «Літня школа МАН-2019», учасники отримають Сертифікати. Усі заняття навчального збору «Літня школа МАН-2019» проводяться безкоштовно. Проживання та харчування для учасників навчального збору (учнів і супроводжуючих осіб) – за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.
Місце проведення навчального збору «Літня школа МАН-2019»: м. Одеса, вул. Пастера, 42, відділення фізики факультету МФІТ ОНУ імені І.І.Мечникова.
Порядок реєстрації: для участі у навчальному зборі «Літня школа МАН-2019» необхідно до 3 червня 2019 року подати заявку від закладу освіти (зразок додається) та надіслати на електронні адреси: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. та This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Оригінал заявки подається в перший день роботи навчального збору під час реєстрації. Про склад навчальних груп зборів «Літня школа МАН-19» буде повідомлено 5 червня 2019 року на сайті http://theorphys.onu.edu.ua/summer_school
Увага: реєстрацію бажаючих прийняти участь у Літній школі МАН буде припинено по кожному з напрямків («Фізика», «Астрономія», «Медична фізика та біофізика») після набору максимального запланованого числа учасників. Поспішайте надіслати заявку.
Місце проживання учасників-представників з районів області: м. Одеса, вул. Тіниста, 4, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання, телефон (0482) 63-45-24, 68-49-18. Вартість проживання 80-120 грн. на добу. Відповідальність за здоров’я учасників у дорозі та під час проведення навчального збору покладається на супроводжуючих осіб.
Електронна сторінка навчального збору «Літня школа МАН-2019»: http://theorphys.onu.edu.ua/summer_school https://www.instagram.com/man.dtp.odessa/
Контактний e-mail Організаційного комітету навчального збору «Літня школа МАН-2019»: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Зразок заявки на участь у навчальному зборі «Літня школа МАН-2019» можна отримати за адресою: http://theorphys.onu.edu.ua/school/man/2019/summer_school/application_form _template.doc
Фінансова підтримка навчального збору «Літня школа МАН-2019»: Благодійний фонд кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І. Мечникова «Фонд КТФ-ОНУ»: http://theorphys.onu.edu.ua/foundation
Науковий керівник навчального збору «Літня школа МАН-2019»: доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І.Мечникова Олєйнік В.П., контактний e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Примітка. Оргкомітет навчального збору «Літня школа МАН-2019» хотів би запропонувати програму Літньої школи з урахуванням інтересів слухачів. Будемо вдячні за кожен лист від учнів, що бажають прийняти участь у роботі збору, з переліком тем з астрономії, фізики або медичної фізики та біофізики, які б вони хотіли зачепити у роботі наукової експедиції, а також з власними ідеями та побажаннями відносно конкурсів та завдань освітньої гри під назвою «Наукова експедиція», бо гра – це гра, і вона повинна бути цікавою та веселою. Файл з пропозиціями учня-слухача збору повинен мати назву, що складається зі скороченої назви навчального закладу, прізвища слухача, місяця та року Літньої школи. Розширення файлу: .doc або .rtf . Наприклад: “ЗОШ105 ПетренкоМАНчерв2019.doc” , тема: “Літня школа МАН червень 2019” . Файл надішліть на адресу This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. до 3 червня 2019 року. Інформацію про Літню школу МАН з фізики та астрономії минулого року можна знайти на сайтах: http://www.theorphys.onu.edu.ua/uploads/sharedfiles/man/2018/summer_school/summer_school_2018_review.pdf https://www.instagram.com/man.dtp.odessa/