Навчальний онлайн-збір для учнів 8-10 класів

«Літня школа МАН-2020 з фізики»

Одеського територіального відділення Малої академії наук України,

Одеса, 23-27 червня 2020 р.

Факультет математики, фізики та інформаційних технологій Одеського національного університету імені І. І.  Мечникова, Одеський обласний гуманітарний центр позашкільної освіти та виховання з 23 по 27 червня 2020 року організовують онлайн-збір «Літня школа МАН-2020 з фізики» для учнів 8-10 класів (далі – навчальний збір «ЛШ МАН-2020») на тему «Заряджені частинки у фізичному експерименті».

Протягом навчального збору учасники прослухають лекції з руху заряджених частинок у електромагнітних полях та їх використання у фізичних експериментах (принципи дії Великого адронного колайдера, дослідження наноструктур за допомогою сканувального електронного мікроскопу, водяні генератори електростатичної електрики), навчаться правильно обробляти та аналізувати експериментальні дані, в тому числі, й із застосуванням комп’ютерного програмного забезпечення, а також матимуть можливість зайнятися проектуванням власного віртуального міні-колайдера та дослідженням треків невідомих частинок.

Для кращого виконання самостійних завдань учасникам збору буде запропоновано об’єднатися у дослідницькі робочі групи та проводити дискусії між групами. Теми завдань практикуму: аналіз треків частинок у детекторі, дослідження розмірів наночастинок, оцінка електричного заряду, що накопичується при терті.

Метою навчального збору «ЛШ МАН-2020» є обмін інформацією в сфері фізики, розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні фізичних явищ, набуття практичних навичок оцінки фізичних величин за даними спостережень або експериментів, а також підготовка до конкурсу-захисту наукових робіт МАН 2020-2021 навчального року, олімпіад та інших заходів і проектів обласного та Всеукраїнського рівнів, де необхідні знання з фізики та астрономії.

До участі у навчальному зборі «ЛШ МАН-2020» запрошуються учні, які завершили навчання у 8–10 класах закладів загальної середньої освіти, цікавляться проблемами фізики та астрономії, виконували, продовжують виконувати або бажають виконати самостійні наукові дослідження з питань фізики або астрономії.

Навчальний збір «ЛШ МАН-2020» проходитиме протягом п’яти  днів з 23 по  27 червня 2020 року на платформі «Google-Classroom» за щоденною програмою з 11.00 до 17.00, що включає загальні лекції; спеціальні лекції, практичні заняття та  консультації з виконання завдань практикуму; самостійну роботу з проектування власного віртуального міні-колайдера, аналізу експериментальних даних, підготовки та рецензування коротких наукових робіт. В останній день, 27 червня, дослідницькі групи учасників представлять звіти про результати своєї роботи, після чого відбудеться підведення підсумків зборів.

Учасники навчального збору «ЛШ МАН-2020», що успішно пройдуть всі навчальні етапи школи, отримають іменні сертифікати.

Паралельно з онлайн-збором для учнів проводиметься онлайн семінар-практикум з підвищення кваліфікації керівників гуртків закладів позашкільної освіти та вчителів фізики і астрономії закладів загальної середньої освіти, за результатами якого також видаватимуться іменні сертифікати.

Наступна науково-практична конференція з фізики та астрономії Одеського територіального відділення Малої академії наук України відбудеться у жовтні 2020 року, де учні-члени МАН матимуть можливість виступити з результатами власних досліджень, проведених у період літніх канікул.

УВАГА: для реєстрації в Навчальному зборі «ЛШ МАН-2020»

необхідно мати акаунт Google  (@gmail.com)

Порядок реєстрації: для участі у навчальному онлайн-зборі «ЛШ МАН-2020» необхідно до 21 червня 2020 року зареєструватися

– учням за адресою:  https://bit.ly/SummerSchool2020RegForm

– науковим керівникам за адресою:  https://bit.ly/SummerSchool2020RegForm2

Електронні сторінки навчальних зборів «ЛШ МАН-2020»:

Контактний e-mail Організаційного комітету навчального збору «ЛШ МАН-2020»:

Фінансова підтримка навчального збору «ЛШ МАН-2020»: Благодійний фонд кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І. Мечникова «Фонд КТФА-ОНУ».

Наукові керівники навчального збору «ЛШ МАН-2020»:

– доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І. Мечникова Олєйнік В.П., контактний e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript. ;

– доцент кафедри фундаментальних наук Військової академії (м. Одеса)